Ajou University

Informace pro zájemce

Základní info

Proč jet studovat právě na tuto univerzitu

LAST UPDATE: FALL 2018

AJOU University se pokouší stát se „Global University“, věnuje tedy logicky mnoho úsilí tomu, aby mezinárodní studenti byli se studiem na škole velmi spokojení. AJOU má poměrně slušnou nabídku předmětů v AJ pro ekonomický obor, inženýrské obory jsou na tom mnohem hůř. (update fall 2018: Pravda, např. peřdmety z IT byly ještě před možností zápisu již obsazeny, takže zapsat si některé předmety šlo až po domluvě s vyučujícím a i tak u některých to nešlo kvůli omezené velikosti učebny - avšak žadný strach pan Balík povoluje zapsat si předmety o které maté zájem vy, ne které splňují osnovy semestru na FITu)

International Office v průběhu semestru organizuje několik výletů a pořádá řadu dalších akcí. Na univerzitě funguje buddy system - AGA members, kteří také behěm semestru organizují řadu výletů. Zároveň AJOU organizuje International Summer School, která je velmi příjemným zpestřením prázdnin.

AGA members - nejedná se o buddy system jako je u nás, ale jde o to, že je tu řada studentů, kteří se věnují zahraničákům a umějí aspoň trochu slušně anglicky (což se o ostatních studentech moc říct nedá). Před příjezdem na školu Vám bude přiřazen jeden z AGA members, který má ale většinou na starosti dohromady 3-5 lidí. Avšak i tak se o vás snaží starat co nejlépe. Odpovídají na vaše dotazy a snaží se občas s vámi zajít na oběd a nebo se aspon nějak sejít.

Všechny učebny a koleje jsou v jednom campusu. Na AJOU je velký počet studentských klubů (PRAVDA), několik pro mezinárodní studenty (Korejci byli celkem otevřeni přijmout mezinárodní studenty i do klubů, které se na mezinárodní studenty nezaměřují, např. paragliding club, bohužel byl trochu problém v komunikaci). Korejci žijí velmi aktivní studentský život ať už jde o zábavu nebo studium a velmi se snaží si najít kamarády mezi mezinárodními studenty.

Na AJOU jsou celkem dva studentske kluby, kde se domluvíte bez problému v anglictine - Ajess club (international club), jehož činností je procvičování kounikace v angličtině a bezprostředně nejlepší možnost, kde potkat a seznámit se s korejci. Následně je zde friends club, který je převážně pro zahraniční studenty a jeho náplní je: Party, pikniky, jídlo. Pro někoho ideální, pro mě moc ne, jsou zde skoro pouze zahraniční studenti a cena za jídlo / párty je poměrně vysoká.

V okolí campusu se dále nachází řada restaurací a barů, kam můžete zajít, pokud budete chtít něco jiného než korejské jídlo. Na Korejské jídlo se dá během měsíce navyknout, každopádně je poměrně pálivé a neobsahuje moc masa. Jedná se spíše o sacharidovou stranu založenou na rýži a kimchi (nakládané pálivé čínské zelí). Cenově mi přišlo, že je Korea srovnatelně drahá s ČR s tím, že základní věci jako např jídlo, doprava, sešity, knihy a oblečení jsou poměrně levné a že za cokoliv extra si musíte připlatit. Update fall 2018: ehm, levná? Jídlo ve školní jídelně se obvykle pohybuje okolo 80 Kč, mimo kampus okolo 120 Kč. Pokud si chcete sami vařit, výjde to skoro na stejno, potraviny zde jsou skoro dvakrát dražší než u nás. Nemluvě o zelenině a ovoci, které je tak 3x dražší (v tom lepším případě…)

Styl výuky se velmi podobá výuce v US. Korejci se jinak snaží napodobit US skoro je všem, je to jejich velký vzor :). - Spíše bych to přirovnaa výuce u nás na střední škole. Nerozlišují cvičení a přednášku. Prostě jedou své tempo a účast na hodinách je povinná.

Z Koreje je to kousek do Číny a Japonska, ale pokud chcete cestovat do Číny, je třeba vyřídit si ještě v ČR čínské vízum (je prý také ale možné ho získat v Hong Kongu). V Koreji ho získat nelze, protože platnost na vaší korejské občance Alien Registration Card není dostačující. Letenky do Japonska, na Filipíny či na Jeju (korejský ostrov) se dají sehnat celkem levně, především když se vám podaří „ulovit“ nějakou promotional price. Filipíny jsou neuvěřitelně levné, Japonsko drahé. Korea je plná krásných národních parků i v blízkosti Ajou a Seoulu, takže pokud máte rádi hiking, je to přesně pro vás. S památkami je problém, že skoro všechny vypadají stejně ať už je to chrám nebo palác, architektura je velmi podobná - zeleno-červené dřevěné malované se zahnutými střechami. Rozhodně ale stojí za to zaletět na sopečný polotropický ostrov Jeju (kupte si letenku přes Jejuair,je to nejlevnější, řekněte některému korejskému kamarádovi, ať vám pomůže vyznat se ve web stránkách, neb jsou pouze v korejštině)a zajet do Gyeongju, což je bývalé hlavní město starokorejské říše na jihu země.

Připravte se na to, že angličtina profesorů je celkem obstojná, ale studentů velmi slabá (až na výjimky z řad buddíků).

Pro koho je univerzita vhodná

Universita je vhodná pro studenty, kteří najdou předměty, které uspokojí požadavky jejich studentského proděkana. Nabídka technických předmětů v angličtině je každopádně menší než těch business orientovaných. Většina studentů je na college, universita má i graduate college, ale je poměrně malá. Univerzita mi přišla celkem vhodná v podstatě pro jakéhokoliv studenta ČVUT z bakalářské nebo magisterské etapy, který se chce podívat do Asie a mimo studia si užít také mezinárodní společnost :). Problém velké spousty ostatních asijských škol, je totiž v tom, že se tam jen studuje a vůbec nic jiného se nedá dělat.

Některé předměty z undergraduate jsou až směšně lehké a některé naopak poměrně náročné. Obtížnost je velmi nevyrovnaná a závisí individuálně na učiteli. Může se stát, že přes semestr lehoučký předmět je zakončen pekelně těžkou zkouškou. Pokud se chcete více dozvědět, vyhněte se undergraduate předmětům. Přestože je předmět klasifikován jako 100-procentně vyučovaný v angličtině, může se stát, že některé přednášky budou vykládány v korejštině (to se také týká například tutoring classes - procvičování u předmětů jako je mechanika apod.). O tom ale informuje učitel dopředu a celkově se učitelé snaží vycházet mezinárodním stidentům vstříc.

Osobní zkušenost

Informace pro vyjíždějící studenty

 
south_korea/au/start.txt · Poslední úprava: 2018/09/20 03:10 autor: maskojanStarší verze