Ajou University

Informace pro zájemce

Základní info

Proč jet studovat právě na tuto univerzitu

AJOU University se pokouší stát se „Global University“, věnuje tedy logicky mnoho úsilí tomu, aby mezinárodní studenti byli se studiem na škole velmi spokojení. AJOU má poměrně slušnou nabídku předmětů v AJ pro ekonomický obor, inženýrské obory jsou na tom mnohem hůř. International Office v průběhu semestru organizuje několik výletů a pořádá řadu dalších akcí. Na univerzitě funguje buddy system. Zároveň AJOU organisuje International Summer School, která je velmi příjemným zpestřením prázdnin.

Všechny učebny a koleje jsou v jednom campusu. Na AJOU je velký počet studentských klubů, několik pro mezinárodní studenty (Korejci byli celkem otevřeni přijmout mezinárodní studenty i do klubů, které se na mezinárodní studenty nezaměřují, např. paragliding club, bohužel byl trochu problém v komunikaci). Korejci žijí velmi aktivní studentský život ať už jde o zábavu nebo studium a velmi se snaží si najít kamarády mezi mezinárodními studenty.

V okolí campusu se dále nachází řada restaurací a barů, kam můžete zajít, pokud budete chtít něco jiného než korejské jídlo. Na Korejské jídlo se dá během měsíce navyknout, každopádně je poměrně pálivé a neobsahuje moc masa. Jedná se spíše o sacharidovou stranu založenou na rýži a kimchi (nakládané pálivé čínské zelí). Cenově mi přišlo, že je Korea srovnatelně drahá s ČR s tím, že základní věci jako např jídlo, doprava, sešity, knihy a oblečení jsou poměrně levné a že za cokoliv extra si musíte připlatit. Styl výuky se velmi podobá výuce v US. Korejci se jinak snaží napodobit US skoro je všem, je to jejich velký vzor :).

Z Koreje je to kousek do Číny a Japonska, ale pokud chcete cestovat do Číny, je třeba vyřídit si ještě v ČR čínské vízum (je prý také ale možné ho získat v Hong Kongu). V Koreji ho získat nelze, protože platnost na vaší korejské občance Alien Registration Card není dostačující. Letenky do Japonska, na Filipíny či na Jeju (korejský ostrov) se dají sehnat celkem levně, především když se vám podaří „ulovit“ nějakou promotional price. Filipíny jsou neuvěřitelně levné, Japonsko drahé. Korea je plná krásných národních parků i v blízkosti Ajou a Seoulu, takže pokud máte rádi hiking, je to přesně pro vás. S památkami je problém, že skoro všechny vypadají stejně ať už je to chrám nebo palác, architektura je velmi podobná - zeleno-červené dřevěné malované se zahnutými střechami. Rozhodně ale stojí za to zaletět na sopečný polotropický ostrov Jeju (kupte si letenku přes Jejuair,je to nejlevnější, řekněte některému korejskému kamarádovi, ať vám pomůže vyznat se ve web stránkách, neb jsou pouze v korejštině)a zajet do Gyeongju, což je bývalé hlavní město starokorejské říše na jihu země.

Připravte se na to, že angličtina profesorů je celkem obstojná, ale studentů velmi slabá (až na výjimky z řad buddíků).

Pro koho je univerzita vhodná

Universita je vhodná pro studenty, kteří najdou předměty, které uspokojí požadavky jejich studentského proděkana. Nabídka technických předmětů v angličtině je každopádně menší než těch business orientovaných. Většina studentů je na college, universita má i graduate college, ale je poměrně malá. Univerzita mi přišla celkem vhodná v podstatě pro jakéhokoliv studenta ČVUT z bakalářské nebo magisterské etapy, který se chce podívat do Asie a mimo studia si užít také mezinárodní společnost :). Problém velké spousty ostatních asijských škol, je totiž v tom, že se tam jen studuje a vůbec nic jiného se nedá dělat.

Některé předměty z undergraduate jsou až směšně lehké a některé naopak poměrně náročné. Obtížnost je velmi nevyrovnaná a závisí individuálně na učiteli. Může se stát, že přes semestr lehoučký předmět je zakončen pekelně těžkou zkouškou. Pokud se chcete více dozvědět, vyhněte se undergraduate předmětům. Přestože je předmět klasifikován jako 100-procentně vyučovaný v angličtině, může se stát, že některé přednášky budou vykládány v korejštině (to se také týká například tutoring classes - procvičování u předmětů jako je mechanika apod.). O tom ale informuje učitel dopředu a celkově se učitelé snaží vycházet mezinárodním stidentům vstříc.

Osobní zkušenost

Informace pro vyjíždějící studenty

 
south_korea/au/start.txt · Poslední úprava: 2016/08/10 12:19 autor: moravm13Starší verze