Cesta tam a zpět

Vlakem & lodí

Do Koreje jsem jel z větší části po zemi; akorát do Moskvy jsem letěl (Air Berlin z Berlína za asi 50€; do Berlína StudentAgency a S-Bahn+bus na letiště). Transsibiřská magistrála na plackartě z Moskvy až do Vladivostoku mě vyšla na 110€ (jízdenky se dají koupit na http://ticket.rzd.ru, akorát mně tam nefungovala karta) a jelo to týden s jedním přestupem v Chabarovsku. Z Vladivostoku odplouvá jednou (v zimě) nebo dvakrát (v létě) týdně Dong Chun Ferry do Sokča v Koreji, plavba trvá cca 20 hodin a stálo mě to se slevou na ISIC něco málo přes 200$ (economy class - spí se klasicky korejsky na zemi). Ze Sokča jezdí přímé autobusy do Soulu (3 hodiny, 20000 wonů).

Procedura na hranicích - co mít u sebe

Na ruských hranicích bylo všechno překvapivě v pohodě. Ani neřešili, že jsem neměl za osm dní žádný záznam o registraci (mít jsem ho ani nemohl, když jsem jel celou dobu vlakem). Na korejských hranicích vůbec žádný problém, stačí pas a vyplněná imigrační a zdravotní karta; vzhledem k bezvízové dohodě s ČR (pro pobyt do 90 dní) žádné vízum vlastně ani nepotřebujete a mělo by se dát vyřídit až v Koreji (a to o dost levněji než kdekoliv jinde). Akorát pozor na vícevstupé vízum - datum Last entry date se vztahuje na všechny vstupy, ne jen na ten první.

Cesta zpět

Zpátky jsem vyrazil opět lodí z Incheonu do čínského Qingdaa. Jezdí tam Weidong ferry a vyšlo to na cca 100000 wonů. Při opouštění Koreje vám seberou alien registration card. Cest z Číny je víc, já jsem to vzal přes JV Asii, s Air Asia do Indie a odtud jsem chtěl jet přes Pákistán, Írán a Turecko až domů. Bohužel to úplně nevyšlo a musel jsem z Delhi letět (Royal Jordanian do Vídně; odtud Eurolines).

 
south_korea/au/cesta_tam_a_zpet.txt · Poslední úprava: 2009/11/20 16:20 autor: havelja6Starší verze