Místní department je o mnoho menší než FEL. Předmětů také vyučuje o hodně méně a počítejte s tím, že ve Vaší třídě budou převážně Indičtí spolužáci. Nakonec jsem si zapsal i dva humanitní předměty, abych si trochu rozšířil obzor. Nejvíce mě zaujal tento předmět:

Introduction to Microsystems I

Tento předmět byl velmi zajímavý. Jednalo se o návrh MEMS nejprve v autoCADu a posléze testování funkčnosti v jiném simulačním nástroji. Součástí výuky byly laboratorní úlohy, kde jsem si mohl vyzkoušet funkčnost jednotlivých MEMS zařízení. Předmět je perspektivní v tom, že v Albuquerque sídli Sandia, společnost která se MEMS technologiemi zabývá a nejlepší výsledky studentů i zpracovává.

Introduction to Wind Energy

Je to lehčí předmět, který je vhodný pro studenta všech technický směrů se zájmem o obnovitelné zdroje. Největší důraz je kladen na větrnou energii. Součástí výuky je výlet do American Wind Power Center v Lubbocku, kde je možné vidět skutečnou fungující větrnou elektrárnu. Texas Tech je jedna z mála (možná jediná) univerzit v USA, která nabízí studium naměřené vyloženě na Wind Energy.

Operations research 1

Na tamní poměry se jedná o poměrně těžký předmět. Důvodem je to, že velká část Amerických studentů, má pouze základní znalosti z algebry. Největší důraz je kladen na simplex. K absolvování tohoto předmětu je nutno vypracovat teamovou semestrální práci a napsat závěrečný test.

Software modeling and architecture & Software project management

Tyto dva předměty mají k sobě relativně blízko a tak má smysl si zapsat oba najednou a dělat jednu semestrálku na oba. Předměty učí (nebo aspoň mě učila) Dr. Mengelová. To je hodně upovídaná paní, která je dobrá po manažerské stránce, ale po technické je to už horší. V architekturách se hodně mluví o obecných zásadách a principech, projde se spousty způsobů návrhu a modelování. Bohužel je toho ale tolik, že se nic nedělá nějak výrazně do hloubky a tak předmět je spíše seznamem rad.. Zato management je velice zajímavý. Je toho tam také hodně, ale je vidět, že to je Mengelový oblíbený obor a tak říká věci, které jdou i za rozsah knížky. Prošla s námi vše od zadání projektu přes monitoronání postupu až po témata, jak projekt shrnout a poučit se z něj.

Logic, Knowledge Reprezentation, Reasoning, Answer Set Programming

Nepamatuju si konkrétní jména předmětů. Cokoli z těchto oborů ale můžu doporučit. Učí to Dr Watson a Dr Gelfond. Je to srovnatelné s Automatickým Uvažováním na FEL.

Obecne

Mel jsem predmety na Management, SW Architektury a hlavne na Logiku/Deklarativni programovani/Answer Set Programming. Obecne se bude vse menit, lide na fakulte, predmety i jejich obsahy. Pokud budete mit moznost si vybrat:

  • Doporucuji: Dr Watson (jednoduchy, pohodar), Dr Gelfond (kapacita v oboru, hodny, rozumny, ferovy, bedna =)
  • V pohode: Dr Mengel (v pohode, hodne manazerska duse, zas tolik nenauci)
  • Nebrat!: Dr Hewett (nenauci nic)
 
usa/ttu/fel.txt · Poslední úprava: 2013/11/11 11:56 autor: podlajakStarší verze