Pro koho je vhodná

Architektura a stavitelství

  • Ve škole je vypsáno jen několik předmětů v angličtině, seznam předmětů na aktuální semestr se vypisuje až těsně před začátkem semestru, do srovnávacího archu pro ČVUT je proto potřeba čerpat z předmětů, které byly otevřeny v předchozím semestru - tento katalog byl na internetu k dispozici. Většinou se jich tak polovina změní, alespoň těch co jsou vyučovány v angličtině. Course catalogue zde: http://140.118.31.215/querycourse/EngCourseQuery/QueryCond.aspx
  • Výhodou je, že si je možné zapsat i předměty z jiných kateder, např. z katedry designu, kde se dá něco vybrat; můžu doporučit předmět „design communications“
  • Ateliér je možné absolvovat i v ateliéru, který je vyučován v čínštině, většina profesorů studovala na zahraničních universitách a umí anglicky, jsou ochotní a leccos lze s nimi domluvit
  • Obecně lze říci, že studium na universitě není náročné, všichni jsou ochotní a snaží se pomoc. Rozdíl mezi naší školou shledávám hlavně ve způsobu studia, zde mají studenti v semestru jen pár předmětů (třeba 4) a věnují se jim na full time. Každý student má ve škole své pracovní místo, kde tráví veškerý čas - od rána do večera. My jsme to brali s rozumem a dalo se to v pohodě zvládnout.

* Pokud máte možnost, zapiště si tu atelier. Řeší se totiž arch. soutěže, kterou si můžete volně vybrat na začátku semestru, a to občas i reálné soutěže, kde dojde k realizaci stavby.

* Dále silně doporučuji předmět „Architecture Analysis Taiwan“, kde se dozvíte skvělý background o Taiwanu, o jeho historii a přístupu k architektuře.

Stavební inženýrství

  • Školu bych doporučil spíš magisterským studentům, pro které je každý semestr vypsáno kolem 20 předmětů v angličtině (2012/2013), ze kterých si lze vybrat (na předměty se ale můžou hlásit i studenti bakalářského studia, některé předměty nemají nutně potřebné předchozí znalosti). Předměty lze naleznout v online katalogu na http://www.oia-e.ntust.edu.tw/front/bin/ptlist,49.phtml. Předměty si lze zapsat i na jiné katedře něž na té vaší.
  • Já studoval pouze předměty. Pokud někdo jede pouze psát diplomovou práci, je myslím stejně nutné zapsat si alespoň jeden předmět (pravidlo NTUST). (Možná je možné zapsat si z předmětů pouze kurz čínštiny, který rozhodně doporučuji. Pro jistotu se informujte předem!)

Stavební management

  • Studovala jsem tam hlavně předměty z MBA programu. Spolu se mnou je mělo mnoho business studentů, výuka byla tedy zaměřená obecně na podnikání - dělali jsme business plány pro všechny druhy podnikání, nejen v technickém oboru. Tyto předměty spočívaly pouze ve vytváření prezentací, byly náročné spíš na týmovou spolupráci než na znalosti.
  • Výběr předmětů v angličtině na Department of Civil Engineering je pro náš obor úzký. Měla jsem tam jeden předmět Cost Management, který byl zajímavý a překvapivě také hodně náročný oproti předmětům na oboru N na FSv.

Inteligentní budovy

  • Na Taiwan jsem jela v posledním ročníku Mgr., takže mi chyběly 3-4 předměty. Na IB máme dlouhý seznam povinně volitelných předmětů, takže výběr není až tak komplikovaný. Seznam taiwnaských předmětů mě trochu zklamal (plán jsem si dělala podle 2015 a v roce 2016 byl úplně jiný). Oficiálně jsem byla studentem na civil eng., ale vhodné předměty jsem našla na architektuře.
 
taiwan/ntust/fsv.txt · Poslední úprava: 2016/09/06 15:01 autor: dandape1Starší verze