Když si budete vybírat předměty, tak si můžete vybírat na základě vypsaných předmětů v minulých semestrech, ale to neznamená, že v tom dalším to bude vypsané taky, je to spíš abyste věděli, jestli vůbec mají předměty, které by vás zhruba zajímaly. Někdy předmět, který byl vypsaný v minulosti, je také vypsaný, ale už jen v čínštině, takže si to asi musíte jít domluvit s vyučujícím, já jsem absolvoval pouze předměty, které byly vypsány angličtině (jeden předmět zrovna vypsali pouze v čínštině, i když běžně byl vypsáván v angličtině a jeden mi po první hodině úplně zrušili, ale to byl předmět vyučovaný externistou v Taipei v Academice Sinice). Pokud si chcete některý z předmětů nechat uznat, abyste jej nemuseli absolvovat na jaderce, tak mi na fakultě řekli ať o tom ani neuvažuju. Jinak v mnoha předmětech má profesor svého asistenta, který se stará o domácí úkoly a je potřeba říci, že vyučující profesoři měli velice pěkné životopisy. Celkově se pracovalo mnohem více během semestru vyjma prvního měsíce a na konci už byla třeba pouze prezentace. Dejte si pozor, že na absolvování potřebujete mít alespoň 70% bodů.

Laser Engineering – velmi špatný předmět, ne obsahem, ale profesor se pro vyučování nenarodil, ale jinak to sázel z hlavy na tu tabuli hodně slušně. Bohužel mluvil potichu, ne zřetelně a hlavně monotónně, jediný předmět, kde jsem vidět taiwance spát. K absolvování bylo potřeba udělat 6 domácích úkolů, většinou odvození různých vztahů. Jinak předmět hodněkrát odpadl a stejně skončil ještě před Vánoci.

Integrated Photonic Devices – o mnoho lepší provedení výuky, bylo slušně rozumět a profesor používal prezentace a některá odvození nebo příklady napsal na tabuli. Celkem byly 3 úkoly, nebyly nejjednodušší, ale s pomocí knihy, wolframu a matlabu to šlo. K absolvování bylo ještě potřeba napsat test v prosinci (velmi podobný domácím úkolům + nějaká teorie) a v lednu udělat prezentaci na vybrané téma ve skupině po třech.

Ultrafast Optics – velmi kvalitní předmět, skvělé prezentace i profesor…kvalitou s přehledem na úrovni analýz s Krbálkem. Celkem bylo 6 domácích úkolů zejména na programování v matlabu. Psala se jedna písemka a potom druhá, na kterou jsme měli týden na zpracování (pouze programování). V lednu ještě bylo potřeba udělat prezentaci, kde proti sobě byly 2 skupiny ze třídy a každá prezentovala teorii a výsledky z vybraného článku. Ještě jednou musím vyzdvihnout kvalitu prezentací, výklad profesora i práci jeho asistenta.

Observational Astronomy – populárně vedený předmět, prezentace se hodně zabývaly postavenými observatořemi a vlastnostmi jejich teleskopů. Několik prezentací bylo o základní fyzikální optice a byl na to jednoduchý domácí úkol. Ve druhé polovině kurzu nám profesor dal pár rad jak si vybrat hvězdy k pozorování a pak jsme mu museli poslat seznam vybraných hvězd k pozorování. Pak se jelo na observatoř Lulin (odjezd v sobotu a návrat v pondělí), udělala se některá pozorování (měření změny intenzity záření hvězdy a měření pohybu) a další hodiny byly věnovány zpracování dat.

 
taiwan/nthu/fjfi.txt · Poslední úprava: 2016/02/12 17:11 autor: hambatomStarší verze