Seznam NTU predmetu

Uroven skoly je vysoka, ale netreba sa bat narocnosti predmetov. Mal som 2 predmety zo 4.rocnika (School of electrical engineering - EEE), jeden zo 6. rocnika (2. pre Mgr), vsetko zvladnutelne. Okrem toho spanielcina lvl 2 a jeden online kurz.
EE4530 POWER SYSTEM ANALYSIS AND CONTROL - A1M15ENY ELEKTRARNY

EE4532 POWER ELECTRONICS AND DRIVES - A1M14VE2 VYKONOVA ELEKTRONIKA 2

EE6501 POWER ELECTRONIC CONVERTERS - menice vykonovej elektroniky detailnejsie, narocnost vyssia, ale zavisi od profesora, ktory to prave vyucuje

LS9002 SPANISH LANGUAGE LEVEL 2 - v pohode uroven, ak ste absolvovali spanielcinu lvl 1 na cvut, alebo akukolvek inu

GC0001 INTRODUCTION TO SUSTAINIBILITY - online kurz, nestoji vela usilia a je dobry na „poistenie sa“, ze budete mat dost kreditov, ak by ste predsa nedali nejaky predmet

Pokud neni onen predmet ve Vasem studijnim planu, tak je mozne si ho zapsat jako „F“ predmet. Uznavani predmetu vzdy zalezi na osobni domluve s vedoucim katedry. Vsechny nize uvedene predmety mely velmi vysokou uroven a velice dobre profesory. Osnovy jednotlivych predmetu jsou na webovych strankach NTU.

AB102 Financial Management - X16FIM Financni management

AB103 Statistical & Quantitative Methods - X16IST Inzenyrska statistika

BC207 Data Management & Business Intelligence


Pro magisterské studium doporučuji:

CSC401 ADVANCED ALGORITHMS

CSC423 PARALLEL PROCESSING

Naopak CSC427 VISUALISATION bych si znovu nezapsal.

S množství předmětů to nepřežeňte. Budete pracovat stále, vypracovávat domácí úlohy a projekty. Cca 5 předmětů dokáže naplnit váš čas vydatně, pokud budete chtít mimo školy stíhat i něco jiného.

//

Velmi dobré předměty byly CZ4042 - NEURAL NETWORKS, CZ4045 - NATURAL LANGUAGE PROCESSING, naopak zcela strašný, co se týče kvality byl CZ4032 - DATA ANALYTICS & MINING - učitel se neobtěžoval vysvětlovat proč a jak zmíněné metody fungují, jenom že existují, fungují a na co se dají aplikovat.

studium bakalářských předmětů

CE2005 Operating systems

docela dobře vedený předmět, dobré přednášky, součástí jsou 3 laborky, žádný průběžný test jen ústní zkoušení z laborek kolem osmého týdne, na závěr test, který neni uplně jednoduchý, ale napsatelný pokud se učíte.

CPE303 Database systems

Docela náročný předmět, hodně práce v semestru, 4 laborky na kterých se skupinově pracuje na projektu, samozřejmě nelze vše stihnout během hodin v laboatoři takže je nutné nad tim trávit docela dost času. Plus dva testy v semestru a závěrečný test, který neni zrovna z těch jednoduchých. standardní otázky s jasnou odpovědí nebo postupem se v testu téměř nevyskytují. Na cvičení ani přednášky neni povinná docházka, pouze na laborky ale docela se hodí chodit na vše pokud možno. Nahrávky přednášek dostupné na webu.

Na čvutu se učí předmět operační systémy a databáze, který patří k těm jednodušším, na NTU je nutné si zapsat dva předměty zvlášť, které mají každý stejnou studijní zátěž jako ekvivalentní předmět na čvut a je to také znát na náročnosti.

EE4188 Wireless Communications

Zajímavý předmět, dva průběžné testy plus závěrečný test. Přiměřená náročnost, dá se zvládnout v pohodě. Probírá se vše od základního konceptu bezdrátové komunikace až po komplexní výpočty zahrnující překážky přenosu, ztráty přenosu, potřebné síly signálu na přenos atp.

HW0210 Technical Communication

předmět bez zkoušky, s minimálním úsilím, ale nic extra nepřinese. Celý semestr se probírá jak napsat části odborné práce, která je výstupem předmětu. Od introduction po literaturu a citace. Celý semestr se pracuje v teamu takže hodně záleží s kým se dáte dohromady. píše se pár malých skupinových úkolů, které se většinou stihnou při hodinách. Na závěr se odevzdá teamová práce a udělá prezentace. Tot vše.

LC9001 Chinese language

super předmět, viz níže

Čínština

Čínština na NTU je docela časově náročná, ale velmi zábavná. Pokud si zapíšete level vyšší než jedna (HMC1), tak se budete muset opravdu učit. U nás by měla jít namapovat za 2 kredity jako F.

Pozn: v zimním semestru 2011/2012 si nemohli exchange studenti zapisovat jazyky

Pokud nedostanete ubytování na kampusu budete tak trochu odřízlí od ostatních exchange studentů. Na čínštině je pouze pár místních většinou původně z malajsie nebo z indie a jinak zahraniční studenti, takže se aspoň seznámíte a hodiny jsou fajn. Čínština probíhá dvakrát týdně po hodině a půl a vyžaduje se dost práce v semestru (úkoly, natočení videa, příprava na průběžné testy). Není to uplně zadarmo, ale dobrý důvod do čínské kultury i jazyka určitě. Pro Graduate studenty není zápis jazyku povolen

RESEARCH

Při přihlášení na NTU máte možnost studovat předměty (Course Work) nebo pracovat na projektu (Research). Já jsem zde v rámci tohoto programu pracoval na své diplomové práci. Kontaktování místního vedoucího je ponecháno na vás. Na stránkách jsem si našel výzkumné skupiny zabývající se mým zaměřením (biomedicínská optika) a kontaktoval je. Domluva byla celkem na dlouho a hodně oslovených profesorů mi ani neodpovědělo, ale snad budete mít větší štěstí. Potom následoval výběr tématu a domluva s českým vedoucím (od něj potřebujete podepsat souhlas s výjezdem). Po příjezdu a zařízení potřebných formalit ve škole jsem měl schůzku s místním vedoucím. Domluvili jsme se na konzultacích jednou za 14 dní a mezitím jsem mohl konzultovat vše potřebné s místním PhD studentem. První část byla hlavně teoretická, ale díky místní knihovně máte přístup k ohromnému množství materiálů (řekl bych že mnohem více než na ČVUT). Co se týče laboratoří, mohl jsem používat všechno jejich vybavení a chemikálie pro svá měření a pokusy. Na projektu jsem musel pracovat celkem intenzivně během semestru, takže většina teoretické práce na DP mi zůstává letní semestr.

Co se týče dokumentů před odjezdem, musel jsem mít od vedoucího v ČR podepsaný souhlas s výjezdem a vyřízený zápis do dalšího semestru na studijním oddělení. Na studijním oddělení na zahraniční univerzitě jsem se potřeboval jen registrovat a zaplatit poplatek a potom až na konci jsem si tam byl nechat potvrdit Confirmation of study period. Jinak jsem pouze docházel za vedoucím a veškerou kontrolu mé práce škola nechala na něm. Od něj jsem na konci pobytu potřeboval podepsat potvrzení, že jsem tam na projektu pracoval. Po příjezdu do ČR jsem tedy odevzdal Confirmation of study period, potvrzení od zahraničního vedoucího a potvrzení podepsané vedoucím v ČR a studijním proděkanem že mi byl projekt uznán na ČVUT.

 
singapore/ntu/fel.txt · Poslední úprava: 2017/01/03 13:13 autor: kinlojakStarší verze