Na Novém Zélandu je zimní období od července do srpna, a teploty (v Aucklandu) se pohybují kolem 14 °C, takže to není žádná tragédie, pocitově je zima pouze, když nesvítí slunce. Není tu moc ozónová vrstva, takže slunce opravdu pálí, a i když na teploměru nebude vysoké číslo, zima vám ve slunný den opravdu nebude.
Na Novém Zélandu mají dva semestry stejně jako v ČR, dejte si ale pozor na jejich začátky. Vzhledem k tomu, že roční období jsou tam posunutá vzhledem k ČR, tak jsou posunuté i začátky semestrů.
Winter term (2018):
Orientační týden byl: 9.7.2018
Výuka: 16.7.2018 - 19.10.2018 (12 týdnů)
Midterm break: 1.9.2018 - 16.9.2018 (zhruba v polovině semestru jsme měli dva týdny volna)
Mezi výukou a začátkem zkouškového období je jeden týden pauza. Zkouškové období probíhá stylem, je jeden termín (a jeden pokus) na každý předmět, a naplánuje vám to AUT, takže je vhodné nepodcenit přípravu. Zkoušky byly oproti FITu ale vcelku snadné, resp. obecně úroveň výuky se nemůže rovnat s Evropou. Na AUT nechtějí mít neúspěšné studenty, takže skoro každý uspěje u zkoušek/ve studiu obecně.
Co se týká orientačního týdne, tak pro nás to byl spíš jeden den, kdy nám to tady nějak ukázali, co, kde, jak.
Aktuální informace:
Important Dates
Informační systémy a zkoušky:
Materiály pro výuku a známky z jednotlivých úkolů a testů jsou dostupné na Blackboardu, výsledky zkoušek se tam ale často nedostanou, ty se vám objeví v druhém používaném IS: Arion, který také slouží pro zápis/výběr předmětů na začátku semestru. Výsledky zkoušek a oficální transcript se vám objeví v systému Arion běžně tak do měsíce po ukončení zkouškového období. Transcript je k dispozici pouze v elektronické podobě (PDF), žádnou papírovou kopii nečekejte.
Doporučuji se přidat na Facebooku do školní (exchange) skupiny, kterou většinou zakládá někdo z mezinárodního centra na AUT. Dále je dobrá organizace - "Got To Get Out", která pořádá různé výlety a hiky po okolí. Dále "Study In Auckland", kde můžete také najít nějaké zajímavé eventy v Aucklandu.