Studium

Úroveň a forma studia

Monika: Studium na School of Architecture je náročné časově i objemem práce. Není tedy moc vhodné pro párty studenty, ale pokud se chcete něco naučit, můžu vřele doporučit. :-)

Petr: Muzu vrele doporucit predmet Professional Spoken English na Renison College, info o English courses as a second language najdete zde: http://www.renison.uwaterloo.ca/english-language/credit-courses/esl.shtml

JZ: Jak bylo zmíněno, Waterloo je náročná škola, která očekává, že studenti během semestru hodně pracují (spousta assignmentů, projektů…), ale souhlasil bych s názorem, že se ta práce vyplatí. Rozhodně tedy nečekat kredity zadarmo stylem „přes semestr pařby, pak si to jednou přečtu a jdu na zkoušku“!

Ondra (FJFI 2014): Vyžaduje se pracovitost a pečlivost při psaní assignementů či dělání projektů. Práce se vyplatí, ale občas toho je až příliš. Nebojte se zajít za svým profesorem během office hours, jsou nesmírně ochotní. Takže čekejte spíš práci než pařby jako na strahově :-)

Jan (FJFI 2014): Výuka to funguje jinak, chvílí mi trvalo si na to zvyknout. Je hodně domácích úkolů které vám zaberou hodně času. Četl jsem to předem, ale je něco jiného si to zkusit. Spolupracujte na úkolech se spolužáky, je toho opravdu hodně. V jednom předmětu jsme ve skupině pořádali insomnické čtvrtky v zájmu odevzdání úkolu. Přidejte se do klubu vašeho zaměření, je to skvělý zdroj rad a pomoci, pokud si nevíte s něčím rady. Choďte na office hours pokud něco nechápete. Za žádnou cenu nezatahujte přednášky a nenechte si látku „utéct“. Záleží na konkretní volbě předmětů, avšak obecně chcete-li mít volný čas, vemte si max. 4 předmety. Je-li to něco náročnějšího, stačí asi 3. Vzít si 5 hardcore inženýrsko/matematickch předmětů je pro monstra (jsou tam tací). Na Waterloo jsem potkal lidi, kterým by se všechna studijní monstra která jsem znal na CVUT vešla do kapsy.

David (FJFI 2016) (W+S 2016): Nejdůležitější rada: nepřehánějte to. Jsou kurzy, které jsou triviální a jsou kurzy, které vám zabijí čtyři dny z každého týdne. Při výběru vypadají stejně, protože mají váhu 0.5 kreditu a stejně tři hodiny výuky týdně, ale nenechte se obalamutit. Tři hodiny týdně stačí na zadání assignmentů, kteér budete horkotěžko za pomocí office hours a deseti různých knih týdně řešit 4 dny (ve smyslu od 8 ráno do 10 večer s krátkou pauzou na jídlo) a stejně nedostanete 100 %. Dva až tři takové předměty jsou víc než ekvivalentní třicetikreditové náloži na FJFI.

Jakub (FIT), Spring 2016): Obtížnost předmětů se těžko určuje vzhledem ke stejné kreditové dotaci (FIT - 10 kreditů/předmět), takže jsem si samozřejmě zvolil dva nejtěžší předměty na škole a spolu s angličtinou jsem toho měl vskutku docela nad hlavu. Nicméně konec dobrý všechno dobré, určitě se vyplatí dělat úkoly a projekty.

Informace pro studenty jednotlivých fakult (v případě, že takoví už na univerzitě studovali):

Vybavení - kampusy, menzy

Michal: V kampusu najdete plno facilit: 2 fitcenra, bazen, saunu, restarace, knihovny, PC, Mac ucebny, atd. Cely kampus je pokryt Wi-Fi. Vsude jsou fontanky na vodu (genialni!). Budovy v kampusu jsou hodne ucelne a hodne oslive. Vedle kampusu sidli headquarter RIMM, coz je firma vyrabejici BlackBerry. Neni divu, ze vetsina studentu ma prave tyto telefony (maji totiz tu vyhodum, ze mezi BB je zasilani zprav zdarma). Vedle kampusu je plaza, kde najdete plno restauraci. Bohuzel za normalni komercni ceny, slevu pro studenty necekejte (cca 10$ za jidlo). Nutno podotknout, ze jidlo v Ontariu neni moc dobre, vliv USA je velky, takze zde najtede fast foody, pizzu, subway atd. Vareni doma vychazi o dost levneji, chutneji a zdraveji.

Monika: School of Architecture v městečku Cambridge nemá ani svoje koleje, ani menzu. V budově školy je kavárna, ve které mají studenti slevu, ale ceny moc studentské nejsou. Nejlepší je si vařit sám, ve škole je možné jídlo ohřát v mikrovlnce či malé troubě. K dispozici je i lednice s mrazákem a rychlovarná konvice. Časté řešení je bohužel rychlé občerstvení - pizza, sendvič.

Jarda: Jak již kolegové zmiňovali, menzy zde v podstatě nejsou, vše je řešeno fastfoody. To ale určitě není naškodu a ani tak nezdravé, jak by se mohlo zdát. Fastfoodu je zde ohromný výběr a každý si zde najde to své. Od klasických burgrů, přec curry, mongolský grill, nespočet čínských restaurací až po salátové či těstovinové bary, kde vám těstoviny připraví přímo před vámi z vámi vybraných ingrediencí. Cena za jídlo ve fastfoodech se pohybuje mezi 5 a 10 CAD. Pokud chcete šetřit, vyplatí se sledovat speciální akce. Například Burger King má každý den jeden vybraný burger za 2CAD (ve středu to je třeba Whopper), v KFC tu mají zase Toonie Tuesday, kde je zase nějaké menu za 2CAD. Pokud chcete hodně jídla za málo peněz doporučuji Taco Bell a jejich boxy.

Ondra (FJFI 2014): Jen doplním, že na kolej chodí spousta slevových kupónů. Některé lze najít i na univerzitě. Můžete tak získat kupóny na např. dva Whoppery za cenu jednoho (a z toho už se člověk nají). Dále existuje spousta studijních místností (study rooms), wifi chytíte snad všude. Posilovna je zadarmo (na WatCard). Bazén myslím také. Ten je v Physical Activities Complex (PAC) společně s jednou posilovnou. Druhá je v Columbia Icefield. V PAC lze hrát zadarmo i squash a koukat na univerzitní zápasy (kryté - basket, volejbal …). V PAC sídlí i Outers Club (7$ registrace)- doporučuji! Spravuje boulder místnost, pořádá výlety (převážně teda v létě) a lze si zapůjčit sportovní vybavení za velmi dobré ceny. Také neváhejte vybrat některý z nespočetně tělocviků nebo certifikačních kurzů.

Jan (FJFI 2014): Na kampusu je bazén zdarma. To oceníte hlavně pokud jste nuceni strávit noc či několik nocí na kampusu a chcete se vysprchovat. Nejprofláklejší místo na spaní je MC, ale pohovky v B2 jsou větší a mnohem příjemnější. Navíc tam bývá méně lidí.

Jakub (FIT), Spring 2016: Grad House - zmrzka a pivo občas zdarma, sledujte Facebook. První měsíc se koná spousta informačních akcí od firem = oběd zdarma.

 
canada/uw/studium.txt · Poslední úprava: 2016/10/14 18:29 autor: wallejakStarší verze