Jana (FA): School of Architecture je jen jedna budova, není se kde ztratit;) Na hlavní kampus kvůli papírování netřeba vůbec jezdit, všechno zařídí Undergraduate Student Services Coordinator, mého času to byla moc milá a ochotná Emily Stafford.

Ondra (FJFI 2014): První týden až dva budete běhat sem a tam a psát maily všem možným lidem kvůli zápisům a změnám kurzů. Dělá to tak každý. Nezapomeňte si změnu (resp. až finální výběr najednou) nechat 'potvrdit' na domácí fakultě.

Jan (FJFI 2014): Na UW mají v školní administrativě přístup „všechno jde“.

Jan (FEL ZS 2014): První týden bude náročný na vyřizování pokud máte mezi předměty časový konflikt - potom je potřeba od vyučujícího předmětu získat potvrzení, že Vám povolí zapsání konfliktního předmětu a odcházet/přichozát dříve/později.

Jakub (FA 2016): Po príchode je nutné sa dostaviť na hlavný kampus a vybaviť si študentský preukaz WATCARD. Dá sa využiť ako preukaz na cestovanie mhd zdarma a preukaz do knižnice.

David (FJFI 2016) (W+S 2016): Pro nás bylo zapisování předmětů převážně „zařiď si sám“, každý je velice usměvavý a ochotný kdykoliv poradit, ale většinou úplně neschopný a jen vám poradí, do kterého officu se máte jít zeptat dál. Někdy je řešení se prostě rozhodnout jak to budete mít, přijít za coordinatorem vaší fakulty (v našem případě za PHYS department převelice milá neschopná paní) a říct: takhle to bude. A ono to stačí.

Tereza (FJFI), Winter & Spring 2016: Po příjezdu je asi nejdůležitější si zařídit Watcard, na kterou je doprava po městě zadarmo. Zařízení Watcard je ale hotové do pár minut. Horší je pak organizace předmětů, které by si člověk chtěl zapsat. Na některé předměty je potřeba speciální kód od profesora či někoho jiného, kdo je zrovna má. Takže prvních pár dnů člověk jen píše emaily atd. Pokud si člověk chce zapsat nějaký předmět, který už byl plný většinou to jde, ale je potřeba opět mailovat a pak vyplnit formulář a nechat si ho podepsat minimálně od dvou lidí :).

Jakub (FIT), Spring 2016: Zápis předmětů z vašeho studijního oboru a typu (undergrad/grad) je v pohodě, pro zápis předmětu z jiné škatulky jsem musel oběhat asi šest kanceláří, nicméně s trochou trpělivosti to šlo.

Tomáš (FIT), Fall 2016: Na UW jsem byl jako graduate student, čímž jsem si několik věcí zkomplikoval, přestože jsem v magisterském, tak je výchozí tam být jako undergraduate exchange student, abych byl graduate musel jsem si to sám přes email vyřídit a chvíli trvalo najít správné lidi, kterým napsat. Ve výsledku to nebylo vůbec potřeba, jelikož pokud chcete můžete si graduate předměty i v undergrad programu jen vás to bude stát taky pár emailů.

Gabriela (FIT), Fall 2016: Dejte si pozor, pokud jako já jedete až ve 4. ročníku bakaláře - nedovolují zapsat předměty ekvivalentní k odstudovaným na ČVUT (tedy pro mě vlastně téměř všechny nabízené CS předměty). Znamenalo to spoustu potíží počínaje x hodinami strávených na studijním oddělení po zapsání nechtěných humanitních předmětů jen kvůli kreditům. Zapisování CS předmětů na UW bylo také zoufale zmatečné, každý vám tvrdí, že máte postupovat jiným způsobem (zápis CS předmětů totiž probíhá zcela jinak než jakýchkoli jiných předmětů na škole) a nevyzná se v tom dokonce ani vám určená studijní referentka (několikrát mě informovala zcela zcestně).

 
canada/uw/administrativa_zahranicni_univerzity.txt · Poslední úprava: 2017/03/13 15:26 autor: hanovgabStarší verze