Na NUS jsem studoval v zimním semestru školního roku 2013/2014. Jelikož na NUS mohou jen studenti architektury, je třeba zapsat si ateliér; na ten se můžete přihlásit již před odjezdem, ale pokud až na místě zjistíte, že vám více vyhovuje jiné zadaní či jiný profesor, neměl by být problém to změnit (musíte však konat rychle, v prvním týdnu školy). Konzultace s vedoucím ateliéru zpravidla probíhají dvakrát týdně, odevzdávájí se plachty, které ještě mohou být doplněny o digitální prezentaci. Po obhajobách jště musítě dodat projektové portfolio ve formátu A4 pro školní potřeby archivace. Krom ateliéru si ještě musíte zapsat další tři předměty na fakultě (School of architecture); to děláte přes školní webové rozhraní, pričemž je ale ještě dobré kontaktovat toho kterého profesora a osobně se s ním domluvit, že jste exchange student a máte zájem docházet na jeho předmět. Já si zapsa „History of SouthEast Asia architecture“ (faktický předmět o příkladech místní vernakulární architektury a jejim vývoji), „Asian architecture and urban history“ (seminář o vývoji měst a jejich myšlenkovém a kontextuálnilm pozadí), and „Real Estate“ (problematika trhu s nemovitostmi v prostředí Singapuru). Všechny předměty měli během semestru dílčí úkoly (zpravidla psaní esejí) a byly zakončeny zkouškou; ačkoli se škola i učitelé obvykle snaží vyjít zahraničním studentům vstříc, není radno závěrečné zkoušky podceňovat. Co se zahraničních stáží týká, osobně mohu srovnávat jen s Hosei University v Tokyu, ale i co vím z reakcí spolužáků, patří NUS v rámci univerzit v Asii, na které můžete vyjet přes ČVUT, k těm náročnějším. Jak ateliér, tak ostatní předměty (ačkoliv „jen tři“), vám dají časově poměrně zabrat. I přesto ale studium na NUS rozhodně doporučuji, už třeba kvůli tomu že v žebříčku Asijských univerzit dlouhodobě figuruje na čelních pozicích a v letošním školním roce se dokonce dostal na první místo.

Jiří Mašek (zimní semestr, 2013/2014)

Při výběru předmětů je u předmětů hned uvedeno jestli jsou či nejsou bez zkoušky a také konkrétní datum, kdy se zkouška koná. Kdo by chtěl po odevzdání ateliéru odjet co nejdříve, doporučuji si vybrat předměty bez zkoušek (Reading visual images - essay, Theory of Urban design - essay). Pokud budete mít zájem o předmět, jehož kapacita je již naplněná, tak zajděte za učitelem, který předmět vyučuje (číslo kabinetu najdete na googlu).

Marketa K. ZS 2015/2016

Měla jsem zapsané předměty: Design Studio 7 s Bobby Wongem (magisterské), History of Western Architecture s Lilian Chee a Reading Visual Images s Thiagarajanem Sabapathym. Mimo fakultu architektury jsem navštěvovala kurzy kaligrafie. Ateliér fungoval na kolektivní práci. Vznikl jeden návrh za celou skupinu. History of Western architecture doporučuji navzdory relativně velké náročnosti. Předmět je založený především na psaní a čtení a formulaci vlastního kritického názoru na odlišná témata.

Barbora K, ZS 2016/2017

 
singapore/nus/fa.txt · Poslední úprava: 2017/03/28 18:28 autor: kopriba2Starší verze