Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

south_korea:au:janamaskova 2018/09/25 11:23 south_korea:au:janamaskova 2018/12/10 13:37 aktuální
Řádek 2: Řádek 2:
Užitečné informace: Užitečné informace:
-  * Voda z vodovodu je pitná, popřípadě všude jsou automaty na načepování studené nebo teplé vody, takže se nemusíte bát o pitnou vodu. +  * Voda z vodovodu není většinou pitná ale všude jsou automaty na načepování studené nebo teplé vody, takže se nemusíte bát o pitnou vodu. 
-  * Většina jídel je poměrně pálivá a sladká, slané jídlo tu skoro neznají, to platí bohužel i o všech pamlskách - bud jsou sladké nebo pálivé, v horším případě oboje. Najít takový slanný popcorn nebo brambůrky dá celkem práci. +  * Většina jídel je poměrně pálivá a sladká, slané jídlo tu skoro neznají, to platí bohužel i o všech pamlskách - buď jsou sladké nebo pálivé, v horším případě oboje. Najít takový slanný popcorn nebo brambůrky dá celkem práci.
  * Pokud jste u jidla čuník, neberte si moc světlé oblečení, většina jídel obsahuje chilli, které nejde následně tak jednoduše vyprat.   * Pokud jste u jidla čuník, neberte si moc světlé oblečení, většina jídel obsahuje chilli, které nejde následně tak jednoduše vyprat.
-  * Pokud máte rádi maso, tak vás musím zklamat, kromě korejskéh Barbeque (na které doporučuji jít) jiné pokrmy moc masa neobsahují, většinou max okolo 100g+  * Pokud máte rádi maso, tak vás musím zklamat, kromě korejského Barbeque (na které doporučuji jít) jiné pokrmy moc masa neobsahují, většinou max okolo 100g
  * Naučte se držet a jíst hůlkami, málo kde narazíte na to, že by měli i obyčejný příbor.    * Naučte se držet a jíst hůlkami, málo kde narazíte na to, že by měli i obyčejný příbor. 
 +  * Pokud cestujete do Korei, nechejte všechnu kosmetiku doma. V Korei si koupíte prvotřídní kosmetiku všeho druhu za pár korun. Pro slečny následně doporučuji: Missha, The Face Shop, innisfree - všechny tyto tři značky jsou v blízkosti školy a stojí za to si něco od nich koupti. Následně z dražšího soudku doporučuji Belif, IOPE nebo primera.
  * Postupně budu pridavat dalši...   * Postupně budu pridavat dalši...
Řádek 15: Řádek 16:
**Letenka:** Kupovala jsem pouze jednosměrnou od společnosti Qatar s přestupem v Douhá. Cena byla o něco dražší než přes Rusko (asi o 3500 Kč, cena letenky byla necelých 15000), ale za to jsem měla možnost mít 30 Kg kufr místo 23 Kg. A navíc v prvním letadle jsem dostala 1x teplé jídlo a sváču a v druhém letadle (10 hodinový let) jsem dostala 2x teplé jídlo. Vždy byla možnost výběru ze 3 jídel (jedno z nich bylo pro vegetariány, pokud je někdo vegan, či má jiné omezení, musí to nahlásit dopředu při objednávání letenek a i pro něho by měli připravit jídlo). Doporučuji si z druhého letadla vzít sebou deku, kterou vám Qatar airlines poskytne během cesty. Deku si můžete vzít a vám se během semestru může hodit. **Letenka:** Kupovala jsem pouze jednosměrnou od společnosti Qatar s přestupem v Douhá. Cena byla o něco dražší než přes Rusko (asi o 3500 Kč, cena letenky byla necelých 15000), ale za to jsem měla možnost mít 30 Kg kufr místo 23 Kg. A navíc v prvním letadle jsem dostala 1x teplé jídlo a sváču a v druhém letadle (10 hodinový let) jsem dostala 2x teplé jídlo. Vždy byla možnost výběru ze 3 jídel (jedno z nich bylo pro vegetariány, pokud je někdo vegan, či má jiné omezení, musí to nahlásit dopředu při objednávání letenek a i pro něho by měli připravit jídlo). Doporučuji si z druhého letadla vzít sebou deku, kterou vám Qatar airlines poskytne během cesty. Deku si můžete vzít a vám se během semestru může hodit.
-**Co doporučuji s sebou: +**Co doporučuji s sebou:** 
-** + 
-  * Pokud máte rádi k snídani nějaké kaše, tak jako já. Doporučuji přibalit ovesné vločky. To je zboží, které se tady skoro nedá koupit a pokud ano, tak se plácnete přes kapsu. Ke všemu kaše vás zasití poměrne na dlouhou dobu a aspoň na snídani ušetříte nějaký ten peníz. +  * Pokud máte rádi k snídani nějaké kaše, tak jako já. Doporučuji přibalit ovesné vločky. To je zboží, které se tady skoro nedá koupit a pokud ano, tak se plácnete přes kapsu. Ke všemu kaše vás zasytí poměrne na dlouhou dobu a aspoň na snídani ušetříte nějaký ten peníz.
  * Šišku trvanlivého salámu - salámy, šunka či jakékoliv uzené je tady drahé. Po měsíci dostanete chuť a jak budete rádi za český salám.   * Šišku trvanlivého salámu - salámy, šunka či jakékoliv uzené je tady drahé. Po měsíci dostanete chuť a jak budete rádi za český salám.
  * Používate-li deodorant nebo antiperspirant doporučuji sebou vzít aspoň jeden do zásoby. Zatím jsem narazila pouze na kuličkový deodorant od Nivea, který je i poměrně drahý - 220 Kč a víc.   * Používate-li deodorant nebo antiperspirant doporučuji sebou vzít aspoň jeden do zásoby. Zatím jsem narazila pouze na kuličkový deodorant od Nivea, který je i poměrně drahý - 220 Kč a víc.
  * Prášky na průjem, pravděpodobně to zastihne ze začátku každého. Jídlo je tu pálivé a má jiné složení než naše, občas se stane, že vás něco prožene.   * Prášky na průjem, pravděpodobně to zastihne ze začátku každého. Jídlo je tu pálivé a má jiné složení než naše, občas se stane, že vás něco prožene.
  * Pokud máte rádi horskou turistiku nebo prostě treking, doporučuji přibalit pohorky a nějaké trekingové oblečení, je tu spousta příležitostí, kde ho využít.   * Pokud máte rádi horskou turistiku nebo prostě treking, doporučuji přibalit pohorky a nějaké trekingové oblečení, je tu spousta příležitostí, kde ho využít.
 +  * Jak už bylo zmíněno výše, neberte si sebou žádnou kosmetiku, prvotřídní nakoupíte tady a to o dosti levněji než u nás. Udělejte si radost ;)
 +  *
=== Život v Suwonu === === Život v Suwonu ===
Řádek 47: Řádek 50:
- +**Co stojí za to tady vyzkoušet/zažít: 
 +**  
 +  * Korejská kosmetika 
 +  * Pokud pojedete na Jeju zkuste najít farmu, která obsahuje i malé zoo: Hueree Park (https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g297892-d2204896-Reviews-Hueree_Park-Seogwipo_Jeju_Island.html) a kupte si sbírání mandarinek pokud je sezóna, je to záležitost, kterou si jen tak nikde nevyzkoušíte. Následně si v krámku kupte sušené plátky mandarinek. (Po nich jsem se mohla utlouct, takovou dobrotu jsem dlouho nejedla). Mají i další příležitosti co na farmě dělat, jako výroba mandarinkového mýdla, sladkostí, krmení zvířátek a další.  
 +  * Další zastávky na Jeju: Mazeland, Manjanggul Cave = lávová jeskyně, Sunrase peak = Seongsan Ilchulbong a následně se od tud vydat na Udo Island. Vodopády v Seoqwipo, a pokud budete mít jeden den volného času, stjí za to si vyšlápnout nejvyšší horu Korei, sopku Hallasan.   
 +  * Korejské BBQ, jak hovězí tak kuřecí, je neuveřitelné jak obyčejné maso může být tady tak chutné, šťavnaté a přitom jednoduše připravené 
 +  * V Busanu navštivte Jagalchi Fish Market (trochu dražší, ale zajímavý zážitek), Busan Tower (o moc lepší zážitek než Seoul Tower), The most beautiful temple in South Korea = Haedong Yonggungsa, Gamcheon Culture Village (vyhněte se návštěvě behem víkendu, je tu moc lidí), Racoon caffe = RACOONAMATATA,  seokbulsa Temple, Beomeosa Temple 
 +  * Sledujte FB stránku: https://www.facebook.com/kimscommunitytravel/, má opravdu výhodné výlety pro cizince a za pár korun dokážete vidět další kus Korei.  
 +  * Navštívit Nami Island a Sokcho - zde je krasný národní park, obsahuje jak vodopády, tak krásné skály i návštěvu vrcholu s dechberoucím výhledem. V Sokcho doporučiji se stavit v Abai village a ochutnat místní specialitu - plněnou oliheň: abai ojingeo. Další inspiraci můžete nalézt zde: https://blog.onedaykorea.com/things-to-do-in-sokcho/ 
 +  * Zůčastnit se školních akcí: AGA buduo na začtku školy pořádat Seoul Trip, máte výběr ze tří možností a určitě se vyplatí tohoto výletu zúčastnit. International sport day (jde o hraní tradičních korejských sportovních her, nejde ani tak o sport takový, ale je to poměrně zábava). Club day - reprezentace místních klubů, doporučuji se i do některého přihlásit.  
 +  * Navštívit Everland, na internetu najdete o skoro 50% levnější vstupenky než na místě, ale 100% doporučiji koupit Qpas alespoň na T-express, zachrání vám to nejméně 2 hodiny vašeho času (i když se to nezdá, fronta z venku nemusí být velká, ale jakmile vejdete do objektu, je zde další fronta, ve které budete čekat přibližně dvě hodiny než se vůbec dostanete na řadu). 
 +  * škola v zimním semestru organizuje Discover Korea trip, kde losuje 5 týmů složených z 2 korejských bussines studentů a 3 zahraničních studentů, a těm týmům, co podali zajímavý návrh na trip, budou pak proplaceny výdaje až do 500 000 KRW. Já jsem měla to štěstí, že jsem se zúčastnila a náš návrh na výlet i vyhrál, takže se nám ho podařilo zorganizovat a přitom nás to ve výsledku stálo pouze stravu a pár drobných výdajů okolo, zbytek proplatila škola.  
 +  * Seoul: nošení staré školní uniformy, vyzkoušet Hanbok s ním je vstup do Gyeongbokgung zadarmo. Navštívit v Seoulu staré univerzity, mají opravdu krásné budovy a kampusy (https://www.soompi.com/article/740739wpp/the-five-most-beautiful-university-campuses-in-seoul). Navštivit čtvrtě jako je Gangnam a Itaweon.
 
south_korea/au/janamaskova.txt · Poslední úprava: 2018/12/10 13:37 autor: maskojanStarší verze